Bez względu na to, czy na dworze wieje, pada, czy świeci słońce, dzieciaki chętnie wychodzą na dwór, wykorzystując zmienne warunki atmosferyczne do beztroskiej zabawy. Z odpowiednio dobranymi do panującej aury kaloszami dla dzieci, nie straszne będą infekcje i przeziębienia. Jak wybrać te właściwe? Kluczowych jest kilka czynników.

Rodzaje dostępnych modeli

Kalosze dla dzieci we wszystkich kolorach i modelachW sprzedaży znajdziemy kalosze dla dzieci z gumką, ściągaczem i sznurówką. Ostateczny wybór powinien być uzależniony wiekiem użytkownika. Dla najmłodszych i przedszkolaków warte uwagi będą fasony na gumce. Z kolei dla starszych doskonałą propozycję będą stanowić te ze sznurówkami. Możliwość swobodnej regulacji pozwoli na idealne dopasowanie do stroju, zarówno do rajstop czy spodni.

Materiał

Generalnie możemy wybierać spośród dwóch tworzyw: pianki i gumy. Pierwsza okaże się niezastąpiona podczas wiosennych roztopów, gdyż zapewni optymalne warunki, jeśli chodzi o nieprzemakanie oraz termoizolację. Klasyczne gumowce przeznaczone są na cieplejsze dni. Pozostaje jeszcze kwestia obecności wkładki ocieplającej. Niektóre modele posiadają taki dodatek, który okazuje się szczególnie przydatny podczas dłuższych, jesiennych wojaży. Na czerwcowe zabawy w kałużach wystarczające będą fasony bez ocieplenia.

Cholewka

Szukając idealnych kaloszy dla dzieci pozostaje jeszcze kwestia cholewki. W zależności od oczekiwań, może być szeroka lub wąska. Pierwsza okazuje się szczególnie przydatna w okresie wiosenno-jesiennym, kiedy niesprzyjająca pogoda za oknem nakłada konieczność włożenia nogawki spodni do środka. Wąskie zapewnią idealne przyleganie podczas cieplejszej aury. Poza tym, w poszukiwaniu idealnej pary obuwia, należy zwrócić uwagę, aby obuwie było optymalnie dopasowane do stopy. W przeciwnym razie realnie zagraża upadkom, a co za tym idzie, urazom. Ważne zatem, aby dziecku było nie tylko w nich wygodnie, ale również bezpiecznie.

Podeszwa

Najlepszym wyborem kaloszy dla dzieci będą te o antypoślizgowej podeszwie. Na mokrej powierzchni bardzo szybko o upadek, zwłaszcza kiedy malec będzie próbował wspinać się na drabinki tudzież inne przeszkody. Dla podniesienia walorów związanych z komfortem i wygodą użytkowania, polecane są modele o miękkiej i jednolitej wyściółce. Optymalnie bez łączeń na wysokości pięty, które mogłyby powodować odgniecenia.

Propozycje dla milusińskich

Kalosze dla dzieci to obuwie, które powinno mieć każde dziecię, bez względu na wiek i płeć. Do wyboru są zarówno modele jedno-, jak i wielokolorowe, utrzymane w popularnych nadrukach, typu kropki, kwiaty, zwierzęta czy ombree. W sprzedaży znajdziemy także modele z ulubionymi bajkowymi postaciami.