W biznesie bardzo ważne są pozory - i to wcale nie dlatego, że zajmujący się nim ludzie są z gatunku tych "płytkich" lub zwracających zbyt wielką uwagę na powierzchowność innych. Chodzi bardziej o to, że w kontaktach biznesowych bardzo istotne jest tak zwane "pierwsze wrażenie" - to już na etapie pierwszegon uściśnięcia ręki wyrabiamy sobie bardzo często opinię o drugim człowieku, a przez to również o wartości potencjalnej z nim współpracy. O ile o męskim stroju formalnym wiele powiedzieć się nie da - wystarczy dobrze dopasowany garnitur, o tyle w przypadku akcesoriów można już nieco bardziej pokombinować i spróbować wyrazić siebie. Tutaj teczka skórzana męska (taka jak te: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Teczki_Teczki-skorzane-meskie-210.html) zdecydowanie nie jest jedyną opcją! Przyjrzyjmy się zatem, w co nowoczesny biznesmen może wrzucić dziś swoje dokumenty.

Plecak z dzieciństwa

Teczki skórzane męskie - sklep mojawalizka.plPlecak szkolny - im bardziej przypominający te klasyczne, tym lepiej. Co ciekawe, klasyczne kroje są nadal w produkcji, łącznie z tymi usztywnianymi modelami, które z powodzeniem mogą służyć do transportu nawet najdelikatniejszych rzeczy, o dokumentach nie wspominając. Plecak taki koniecznie musi występować razem z gęstą i długą brodą, wełnianą czapką oraz czerwonymi tenisówkami. Tego rodzaju plecak wcale nie sygnalizuje niedojrzałości, tylko elastyczność, wolność i nieskrępowanie w podejściu do nowatorskich pomysłów. "Hipsterski" wygląd sprawdza się dziś w wielu branżach biznesu, z tą artystyczną na czele.

Designerski plecak sci-fi

To kompletna antyteza grubych, sztywnych, teczek skórzanych męskich, tak ulubionych przez tradycyjną modę. Plecak sci-fi (najlepiej od jakiegoś uznanego producenta - a takie rzeczy robi już nawet Prada...) można łatwo zidentyfikować dzięki zaawansowanym technologicznie, syntetycznym materiałom. Najmniej praktyczny plecak - z pewnością nie do wykorzystania na wyprawach polarnych, czasami nawet nie sprawdzający się do przenoszenia dokumentów bez dodatkowej ich osłony. Co taki plecak mówi w rękach mężczyzny odzianego w garnitur? Że to pogodny facet, uwielbiający technologię i z pewnością siebie spoglądający w przyszłość. Na niektórych spotkaniach tradycyjne teczki skórzane będą nadal robiły lepsze wrażenie, ale już w branży IT, taki plecak może zdziałać cuda.

Sportowa torba

Tego typu torba to dość ryzykowny zamiennik skórzanych teczek męskich, bowiem w oczach niektórych ludzi może być postrzegana jako dowód braku smaku lub nawet niechlujstwa. Jednak w dobie sportu popularyzującego się wśród pracowników biurowych oraz siłowni wyrastających jak grzyby po deszczu, jest spora szansa, że właściciel takiej torby będzie raczej postrzegany jako człowiek aktywny i zdeterminowany.