Nie bez powodu makijaż nazywany jest sztuką, bo by faktycznie był on perfekcyjny potrzeba nie tylko dobrych narzędzi i kosmetyków, ale też wiedzy. Markowe podkłady, tusze do rzęs, czy cienie do powiek nie wystarczą do stworzenia idealnego makijażu twarzy, choć na pewno wpłyną na jego trwałość i dobry wygląd. Poniżej przedstawimy kilka zasad udanego makijażu. Kilka podstaw jest ważnych, przy wykonywaniu make-up dziennego i na ważne okazje.

Makijaż jako druga skóra

Makijaż jest czynnością wymagającą, a jego poprawne wykonanie zależy od kilku zasad nakładania poszczególnych warstw. Wiele kobiet nie wyjdzie z domu chociażby bez minimalnego podkreślenia oczu cieniami do powiek, czy tuszem do rzęs. Makijaż codzienny nie powinien być mocny, a jedynie lekko podkreślać mankamenty urody. Niestety nie każda z pań ma umiejętność i wiedzę na temat malowania się i czasem uzyskują one efekt maski i przerysowania. W makijażu ważne jest, by dobrać odpowiedni do swojej skóry podkłady, cienie do powiek, czy róże do policzków.

Podstawowe zasady makijażu

Cienie do powiekSkóra zawsze powinna być dobrze nawilżona, więc pamiętaj, aby co wieczór smarować ją odpowiednim dla Twojej cery kremem lub olejkiem. Makijaż właściwy zacznij od nałożenia korektora na miejsca, które wymagają zretuszowania – przebarwienia, sińce pod oczami, pękające naczyńka. Korektor powinien być nawet o dwa odcienie jaśniejszy od Twojej skóry. Jeśli korektor nie posiada aplikatora, to użyj do jego nałożenia miękkiej gąbeczki.

Po drugie – odpowiedni podkład dobrany do odcienia Twojej skóry. Źle dobrany powoduje efekt maski, a to wygląda bardzo nieestetycznie. Wybieraj podkłady dobrych marek i odpowiednie do potrzeb Twojej skóry – jeśli jest ona sucha, to wybieraj podkłady nawilżające, jeśli tłusta – to matujące. Podkład powinno się wklepywać, bądź nakładać specjalną gąbką, a nie rozsmarowywać na twarzy.

Kolejnym etapem jest podkreślenie oczu. Zaczynamy od tak zwanej bazy. Są to cienie do powiek o jasnych, beżowych odcieniach, które powiększą oko i je rozjaśnia. Potem nieco ciemniejszym odcieniem cieni do powiek – dobranym do koloru oczu – podkreśl powiekę. Oko doskonale powiększa także eyeliner oraz tusz do rzęs. Pamiętaj, by przy malowaniu rzęs nie zapomnieć o tych dolnych. To od nich zaczynaj makijaż rzęs.

Na koniec warto utrwalisz makijaż pudrem w kamieniu oraz różem do policzków, który wyostrzy rysy i nada im smukłości. Całość dopełnij delikatną pomadką do ust. Dzienny makijaż idealny do pracy, czy uczelnie nie powinien Ci zając więcej niż 15 minut.