Szal to jeden z elementów garderoby, który nie tylko jest praktyczny, ale również estetyczny. Szalik może stanowić bardzo stylowy dodatek, warto więc nieco pobawić się modą i wybierać ciekawe i oryginalne modele. Już od jakiegoś czasu szale w kratę chętnie wybierane są nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn. Jakie wersje są najmodniejsze? Oto moje propozycje!

Owiń się wielkim szale

Szale, które stały się najnowszym trendem swoim rozmiarem nie odbiegają od mniejszych koców. Są one bardzo duże i można się nimi owinąć nawet kilka razy. Ciepłe, wełniane, duże modele to coś, co posiada już każda osoba zainteresowana modą! Najlepsze są te z wzorkiem w kratę. Jest on bardzo elegancki, dlatego świetnie pasuje nawet do sukienek i klasycznych stylizacji. Warto pamiętać, że kolor odgrywa dużą rolę. Najbardziej popularne okazują się być beżowe szale z czerwono-granatową kratą. Te właśnie zestawiane są z bardziej szykownymi ubraniami. Natomiast kolorowe szale, bardziej urozmaicone mogą stanowić świetny dodatek do sportowych ubrań. Beżowe modele warto łączyć z eleganckim płaszczem, może on być czarny lub beżowy. Natomiast kolorowe szaliki w kratę warto zestawić z ciekawą parką albo kożuszkiem. Szaliki w kratę będą się też dobrze prezentować z ramoneskami. Cieńsze ich wersję można nosić także wczesną wiosną oraz jesienią. szal pan

Coś dla Panów

Szalik w kratę dla mężczyzny? Oczywiście, dlaczego nie! Panowie również noszą szaliki, a zimą jest to nawet wskazane. W końcu dlaczego mężczyźni nie mają wyglądać modnie i stylowo. Dobrze ubrani zawsze przyciągają uwagę i stają się bardziej atrakcyjni. Jaki szalik w kartę powinien wybrać mężczyzna? Męskie warianty się są już raczej takie obszerne. Zazwyczaj są i cieńsze i krótsze. Kupując męski szalik warto też zwrócić uwagę na jego jakość. Ciepłe modele powinny być wykonane z wełny lub z kaszmiru, często dostać można połączenie tych materiałów. Nieco lżejsze szaliki mogą być nawet bawełniane. Panom proponowane są raczej stonowane kolory, dzięki czemu łatwiej jest dopasować szal do większość ubrań.