Zima zbliża się coraz bardziej, dni są coraz krótsze, a temperatura niższa. Dlatego coraz częściej zakładamy zimowe kurtki, czapki i … rękawiczki, o których dzisiaj chciałam właśnie napisać! Dla mnie rękawiczki to podstawa, chronią mnie one przed zimnem, a skóra pozostaje gładka oraz miękka. Zimą łatwo o wysuszenie skóry dłoni, dlatego zawsze staram się kupować dobre rękawiczki. Ale dobre, czyli jakie? Według mnie jedynie skórzane!

Utrzymanie odpowiedniej temperatury

Mimo tego, że wiele razy kusiły mnie rękawice wykonane z innego materiału, to i tak zawsze pozostawałam przy tych wykonanych ze skóry. Są one dużo trwalsze i przede wszystkim dają więcej ciepła. W rękawicach tych wewnątrz zawsze znajduje się choć niewielki puszek, który ogrzewa, a przy okazji jest miły w dotyku. Natomiast skóra z zewnątrz zapewnia utrzymanie właściwej temperatury. Nawet bardzo niskie temperatury nie są mi straszne, jeśli tylko mam przy sobie skórzane rękawice.

Elegancki wybór

Łatwo też zauważyć, że rękawice wykonane ze skóry są bardzo eleganckie. Nie tylko dają ciepło, ale również genialnie się prezentują. Można je więc nosić do klasycznych płaszczy, wybierając się do teatru lub inne okoliczności. Skórzane rękawice najczęściej mają też podział na pięć placów. Jest t bardzo wygodne, a całość wygląda bardzo dobrze. Warto też podkreślić, że dzięki tym rękawiczkom dłonie wyglądają na smukłe. Jest to również bardzo duża wygoda, ponieważ wszystkie palce mamy cały czad do użytku J

Skóra naturalna czy ekologiczna?

Ja osobiście nie widzę żadnej różnicy. Wiele mówi się o tym, że skóra naturalna jest bardziej trwalsza, ale z mojego doświadczenia wynika, że rękawiczki z tworzywa i prezentują się równie dobrze i jednocześnie są tak samo trwałe. Dlatego też uważam, że wybór zależy wyłącznie od nas. Rękawice ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej dostępne są w różnych, interesujących wariantach. Jest więc w czym wybierać! A Wy? Jakie rękawice wybralibyście dla siebie? Kolorowe, wzorzyste, a może bawełniane?