W życiu każdego mężczyzny zdarzają się sytuacje gdy musi on wyglądać elegancko i z klasą. Wtedy koniecznym elementem do stworzenia nienagannego wizerunku jest garnitur. Bez wątpienia powinien on znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny. Może okazać się także, że garnitur jest wręcz wymaganym strojem do pracy. Pewnym jest również to, że stylizacja oparta na garniturze zawsze dodaje klasy oraz wpływa korzystnie na stworzenie wizerunku, który przyciąga uwagę innych, dodając pewności siebie - a dobrze skrojony potrafi podkreślić walory sylwetki.

Garnitur - ale czy potrzebne jest coś jeszcze?

Zdecydowanie garnitur jest w stanie zbudować całą stylizację tak, że z przeciętnego mężczyzny uczynić można eleganckiego i pełnego klasy pana. Jednak sam garnitur to nie wszystko, i mimo, że gra on główną rolę, a jego odpowiedni dobór stanowi nie lada wyzwanie, nie można zapomnieć także o dodatkach! To dzięki stylowym detalom cała stylizacja dopełnia się, zyskując na oryginalności oraz wyjątkowości. To właśnie za sprawą dodatków podkreślić można indywidualny charakter każdego mężczyzny. Skupiając się na tego typu elementach można lekko złagodzić sztywną, "garniturową" elegancję, dodając szczyptę swobody i oryginalności.

O jakich dodatkach nie można zapomnieć?

Skórzany pasek, krawat, spinki do mankietów, stylowy zegarek, portfel, to tylko kilka z pośród wielu elementów o których należy pamiętać. Dobór stylowych dodatków pozwoli na uzupełnienie oraz podkreślenie stylizacji. Dzięki tym drobnym elementom uzyskać możemy ciekawe i zaskakujące rezultaty, które wpasują się w każdą sytuację.

Jak w odpowiedni sposób dobrać dodatki do garnituru?

Przede wszystkim zastanowić należy się, na uzyskaniu jakiego efektu nam zależy. Czy cała stylizacja ma być bardzo formalna, czy też możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Jeśli mowa o pierwszej w wymienionych opcji, tu zdecydować należy się raczej na klasykę - skórzany pasek, koniecznie krawat - dobrany do charakteru całości, oraz efektowne spinki do mankietów. Te elementy są nieodzowne jeśli mamy zamiar uzyskać elegancki styl. Gdy zaś chcemy lekko odejść od sztywnych konwencji elegancji, zdecydować można się na wyraźny akcent w postaci stylowego zegarka, który zdecydowanie przyciągać będzie uwagę. Oryginalny krawat także odmienić może wygląd zwykłego garnituru, nadając indywidualny charakter oraz ciekawy wygląd.