Święta Bożego Narodzenia to dla większości osób bardzo uroczysty i przyjemny czas w roku. W tym okresie dużo czasu spędzamy z rodziną przy stole, nadrabiamy zaległości i bawimy się. Jednak, chociaż w gronie rodziny możemy czuć się zazwyczaj swobodnie, Gwiazdka to okazja, na którą warto ubrać się elegancko, a już na pewno – schludnie.

Elegancka stylizacja

Grudniowe Święta to świetny pretekst do tego, żeby ubrać się naprawdę elegancko. Dla większości kobiet nie jest to nieprzyjemny obowiązek, a właśnie ciekawa odskocznia i okazja, żeby pokazać się najbliższym ze swojej najlepsze strony. W tym przypadku sprawdzą się szczególnie stylowe sukienki za kolano z odpowiednimi dodatkami. Dłuższe suknie mogą okazać się przesadnie wytworne, a króciutka mini nie będzie odpowiednia w przypadku tak uroczystego święta. Kolorystyka jest właściwie dowolna, ale ciekawym akcentem może być ubranie się w świąteczne barwy np. czerwień lub zieleń. Świetnym uzupełnieniem stylizacji będą bransoletki srebrne lub delikatny łańcuszek celebrytka.

Swobodnie i szykownie

Jeżeli nie jesteś miłośniczką sukienek, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś na świąteczną kolację założyła eleganckie spodnie lub jeansy z wyjściową bluzką. Takie połączenie pozwoli czuć się swobodnie, ale też wyglądać stosowanie do okazji. Najczęściej wybieranymi bluzkami na święta są gładkie modele w kolorze zielonym, czerwonym oraz granatowym. Niektóre kobiety decydują się też na bluzeczki białe lub beżowe, ale mają one pewną wadę. Jeżeli poplamisz strój czerwonym barszczykiem lub inną barwiącą świąteczną poprawą, ślady na jasnej bluzce będą bardzo widoczne. Do jeansów i bluzeczki warto dobrać odpowiednie dodatki. Najbezpieczniej będzie zdecydować się na bransoletki srebrne lub złote na cienkim łańcuszku oraz wiszące kolczyki. Oczywiście, możesz zdecydować się też na inne dodatki, ale dobrze będzie upewnić się czy na pewno pasują do wybranego przez Ciebie zestawu.

bransoletki srebrneTotalnie na luzie, ale schludnie

Jeżeli na co dzień ubierasz się bardzo swobodnie i zwyczajnie nie wyobrażasz sobie założenia żadnej eleganckiej stylizacji, postaw na motywy świąteczne. Dzięki temu, będziesz czuła się komfortowo, a jednocześnie podkreślisz wyjątkowość świątecznego okresu. Przykładowo, możesz zdecydować się na założenie zabawnego sweterka w renifery lub choinki. Inną możliwością jest ozdobienie swobodnego ubioru mikołajową czapkę. Nawet, jeżeli postawisz na luźny strój, nie zapomnij o tym, aby wyglądał on czysto i schludnie. Co najmniej dzień przed świątecznym spotkaniem przygotuj wszystkie potrzebne rzeczy – upierz je i wyprasuj, jeżeli tego wymagają.