Kilkuletnie dziewczynki posiadają zazwyczaj ogromną kolekcję zabawek, a kupowanie kolejnej podobnej rzeczy w prezencie. może nie być wcale dobrym pomysłem. Przy dużej ilości zabawek, nowa propozycja niekoniecznie wywoła falę radości, ma za to szansę szybko się znudzić. W takim przypadku lepiej zdecydować się na prezenty kreatywne – różnego typu zestawy rozwijające wyobraźnię, poczucie estetyki, a także zdolności manualne.

koraliki do bransoletekZestaw do tworzenia biżuterii

Gotowy zestaw możecie kupić w sklepie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie potrzebne elementy skompletować samodzielnie. To drugie rozwiązanie ma taką zaletę, że pozwala na stworzenie całkowicie unikalnego i niepowtarzalnego kompletu, w którym mogą znaleźć się koraliki oraz kamienie do biżuterii w ulubionych kolorach dziewczynki, a także różnego typu materiały bazowe. Nie muszą być to jedynie popularne żyłki czy sznurki. Możesz zdecydować się na zakup bardziej ekskluzywnych materiałów takich jak srebrne lub złote łańcuszki. Jeżeli dziecko jest alergikiem, dobrze będzie zamówić półfabrykaty wykonane ze specjalnych tworzyw antyalergicznych. W takim zestawie powinny znaleźć się szczególnie kulki oraz koraliki – duży wybór znajdziesz na stronach hurtowni np. https://koralikikamyki.pl/pol_m_Koraliki-do-bransoletek-6158.html. Niezbędne będą też sznurki, żyłki, łańcuszki lub rzemyki, oraz specjalne biżuteryjne zapięcia. Prezent w postaci zestawu do tworzenia biżuterii może być świetnym wstępem do życiowego hobby, które będzie sprawiać dziewczynce radość, a kiedyś nawet być źródłem dodatkowych przychodów. Jeżeli ręczne robienie biżuterii okaże się zajęciem tylko na chwilę, również powinno przynieść korzystne efekty w postaci wsparcia dla rozwoju wyobraźni, wyczucia piękna oraz umiejętności wykonywania precyzyjnych ruchów.

Zestaw z gipsem i farbami

Ciekawym pomysłem na prezent dla kilkulatki będą też zestawy umożliwiające tworzenie gipsowych odlewów. Zabawa tego typu może posłużyć jako wstęp do hobby takiego jak tworzenie glinianych naczyń czy rzeźb. Sama zabawa polegająca na odlewaniu i późniejszym malowaniu gipsowych figurek to doskonała rozrywka dla kilkulatki. Warto zdecydować się na zestawy zawierające kilka wzorów odlewów, które nie znudzą się tak szybko i pozwolą na wybór ulubionego motywu. Gipsowe odlewy mogą posłużyć jako ozdoba pokoju dziewczynki lub jako osobisty prezent dla jej bliskich z okazji takich wydarzeń jak Dzień Matki czy urodziny babci. Różnokolorowe farbki znajdujące się w zestawie pozwolą za każdym razem stworzyć nieco inne dzieło, co zapewnia jeszcze większe urozmaicenie zabawy.