Panowie do spodni prawie zawsze nosić powinni również paski. Nie zawsze są one praktyczne, ponieważ spodnie również powinny być odpowiednio dopasowane. Mają one jednak dobrze wyglądać i służyć jako stylowy dodatek. Są pewne zasady doboru pasku do spodni, nie każdy model pasuje do różnych okazji, czy koloru. Warto wiedzieć, jak odpowiednio dopasować pasek do sytuacji i stroju.

Przede wszystkim jakość

Zacząć nalży od podstaw, czyli jakości wybieranych pasków. Te, jeśli są odpowiednio kupione służyć mogą nam nawet latami. Jednak najtańsze modele mogą być bardzo nietrwałe. To jednak wcale nie oznacza, że konieczny jest zakup skórzanego paska. Osoby, które nie wykorzystują produktów pochodzenia zwierzęcego powinny poszukać modelu z tworzywa sztucznego. Są to skóry wegańskie, które charakteryzują się wysoką jakością, trwałością oraz starannością wykonania. Jeśli jednak decydujemy się na pasek skórzany, możemy być pewni, że będzie on bardzo jakościowy.

Pasek do ubrań eleganckich

Taki pasek powinien być przede wszystkim dobrany kolorystycznie do obuwia. Jest to element wymagany. Wiadomo, że odcienie te nie będą idealnie dopasowane, jednak powinny być do siebie zbliżone. Powinien on również posiadać klamrę. Należy pamiętać, że koszula wizytowa włożona powinna zostać do spodni, a więc pasek będzie widoczny. Klamra ma być elementem ozdobnym.

Pasek na co dzień

Tu dowolność jest dużo większa, bo pasek ma być też praktyczny. Najbardziej uniwersalny będzie oczywiście pasek czarny, tu klamra może być dużo większa i służyć jedynie zapięciu i utrzymywaniu się. Najlepsze będą najprostsze rozwiązania, bo uniwersalne paski będą pasowały do większości jeansów, koszul, czy sweterków. pasek

Pasek do białych spodni

Latem Panowie nie muszą chodzić jedynie w ciemnych jeansach. Tu warto wybierać także białe spodnie, te są bardzo modne i świetnie się prezentują. Mogą to być krótkie lub dłuższe modele. Do nich najbardziej pasować będą paski w kolorze ciemnego brązu. Nawet jeśli do białych spodni założona zostanie biała koszula, to brązowy pasek będzie ładnie oddzielał te dwie części.