Paznokcie hybrydowe zyskują na popularności - oferują elegancki i trwały manicure, który potrafi utrzymać się nawet przez kilka tygodni. Szeroki wybór kolorów, łatwa dostępność elementów wymaganych do wykonania takiego manicuru i relatywnie niska cena sprawiają, że każda kobieta może samodzielnie nałożyć hybrydy w zaciszu swojego domu. Wystarczy lakier w ulubionym kolorze, lampa do hybryd i kilka akcesoriów, by móc cieszyć się pięknymi paznokciami - oto poradnik jak wykonać hybrydy krok po kroku.

Co jest nam potrzebne?

lampa do hybryd

Oprócz specjalnego lakieru hybrydowego i wspomnianej lampy do hybryd, potrzebnych nam będzie jeszcze kilka rzeczy. Z lakierów wymagane są jeszcze dwa - tak zwana baza oraz lakier wierzchni, który utrwali całość. Dodatkowo potrzebny będzie także odtłuszczacz, waciki oraz bloczek polerski. Choć wydawać się może, że to wiele przedmiotów, to większość z nich posłuży nam bardzo długo. Chociażby lampa do hybryd - to jednorazowy wydatek, a lampa będzie przez długi czas służyć nam i zapewne także naszym koleżankom.

Jak nałożyć hybrydy?

Zacząć należy od odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia i powierzchni dookoła. Po pierwsze powinniśmy usunąć skórki wokół paznokci. Kiedy już odkryjemy jak najwięcej płytki paznokcia, przystąpić powinniśmy do nałożenia za pomocą wacika odtłuszczacza. Dzięki temu hybrydy będą długo się utrzymywać. Bloczek polerski przyda się natomiast, jeśli nasze paznokcie mają tendencję do przetłuszczania się. Kiedy już zakończymy przygotowywanie paznokci, możemy przystąpić do nakładania lakieru. zaczynamy oczywiście od lakieru bazowego. Niezwykle ważne jest, by nie pomalować skórek. Pokryte cienką warstwą lakieru paznokcie wkładamy do lampy do hybryd - czas zależy od rodzaju używanej lampy. Potem nakładamy dwie warstwy wybranego, kolorowego lakieru - po każdej warstwie znowu używamy lampy. Na sam koniec utrwalamy całość jedną warstwą lakieru wierzchniego i znowu wstawiamy dłonie do lampy do hybryd. Paznokcie są gotowe zaraz po wyciągnięciu ich z urządzenia - żadnego oczekiwania na wyschnięcie i obaw, że grożą nam odpryski. Jeśli więc szukamy rozwiązania, które pozwoli nam na długo cieszyć się pięknymi, trwałymi paznokciami, to hybrydy zdają się być rozwiązaniem idealnym. Choć na początku zainwestować musimy w kilka elementów, jak chociażby specjalne lakiery czy lampa do hybryd, to na dłuższą metę zaoszczędzimy sporo czasu i na pewno zmartwień, że już kolejnego dnia po pomalowaniu będziemy musieli je poprawiać.