O dobroczynnym działaniu niektórych glinek wiadomo od dawna. Już w starożytności korzystano z leczniczych właściwości niektórych z nich stosując je w postaci okładów na ciało, substancji do mycia ciała i włosów, ale przede wszystkim jako preparaty upiększające. Współcześnie również wykorzystuje się bogate w minerały glinki do zabiegów na twarz i ciało.

Glinka ghassoul, co to jest?

Glinka ghassoul to całkowicie naturalny minerał gliniasty o przewadze głównie jednego ważnego składnika, czyli krzemianu magnezu. Glinka ta, zwana krzemionką wymieszana z wodą tworzy substancję błotną o właściwościach myjących i odtłuszczających. Te właściwości spowodowały, że glinka ghassoul znalazła tak szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i usługach kosmetologicznych. Krzemionka albo jest składnikiem albo w stanie czystym stosowana jest jako mydło, szampon, maseczki na twarz i ciało. Jest też szeroko stosowana w salonach SPA i gabinetach kosmetycznych. Podstawowa zaleta glinki ghassoul polega na zdolności wiązania zanieczyszczeń przy jednoczesnej neutralności dla skóry, włosów i śluzówki.

Jak działa glinka ghassoul?

Krzemian magnezu to podstawowy składnik glinki ghassoul i jednocześnie jej wielki sekret. Dzięki zawartości tego minerału stosuje się ją powszechnie w dermatologii jako składnik preparatów przeciwtrądzikowych oraz w kosmetologii do produkcji szamponów, żelu pod prysznic, ale też kremów i maseczek. Jest całkowicie naturalna i nie zawiera żadnych wypełniaczy chemicznych, które mogłyby podrażnić skórę. glinka ghassoulNie posiada też charakterystycznego zapachu, który mógłby przeszkadzać w jej stosowaniu. Dzięki swoje czystości mogą ją używać do pielęgnacji osoby o skórze wrażliwej, naczynkowej czy skłonnej do alergii. Jej hipoalergiczny charakter predestynuje ją do stosowania nawet dla osób o szczególnej nadwrażliwości. Dzieje się tak dzięki temu, że nie dopuszcza do zaniknięcia zewnętrznej naskórnej powłoki lipidowej stanowiącej warstwę ochronną dla skóry. Glinkę ghassoul stosuje się również w przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków zapobiegających nadkwasocie.

Zastosowanie glinki ghassoul

Glinka ghassoul doskonale sprawdza się jako maska do całego ciała. To zabiegi, które standardowo wykonuje się w gabinetach SPA. Nałożoną na ciało glinkę pozostawia się do całkowitego wyschnięcia a potem zmywa wodą z dodatkiem oczaru wirginijskiego. Glinka i właściwości ściągające oczaru pozostawiają ciało odmłodzone, oczyszczone z martwego naskórka i gładkie. Krzemionkę stosuje się również do peelingu i kąpieli błotnych.