Która z nas nie marzy o pięknych, gęstych rzęsach? Niestety – naturalnie występujące w takiej postaci to prawdziwa rzadkość, niewiele jest szczęściar, które mogą pochwalić się grubymi, długimi rzęsami. Niby niewielki szczegół, ale odpowiednie wymalowane i wymodelowane rzęsy poprawiają wygląd oka, a czasami zastępują cały makijaż oczu. Jeżeli naturalnie nie możemy się pochwalić grubymi rzęsami, to warto założyć sztuczne, na przykład rzęsy mink.

Czym się różnią rzęsy mink od rzęsów silk?

przedłużone rzęsy mink

W tym temacie powstało już wiele mitów. Zaczęło się przyjmować, że rzęsy mink tworzone są z futra norek, co nie jest prawda. Być może to mylne określenie pochodzi od samej nazwy (mink z angielskiego norka), ale nie chodziło tutaj o prawdziwe futro. Rzęsy Mink, które dostępne są tutaj: https://kbarth.pl/pol_m_Produkty-do-przedluzania-rzes_Rzesy-Mink-151.html od silk różnią się po prostu procesem produkcji, ale nie materiałem, z którego są wykonane. Silk zwężają się od nasady aż po same końce. Rzęsy mink są proste i zwężają się dopiero na końcach, przez co potęgują efekt podkręcania. Minki mają też lepszą przyczepność, lepiej zachowują kształt i co ważne – nie odkształcają się pod wpływem temperatury. Rzęsy mink posiadają kolor głębokiej czerni i są matowe przez co nazwane zostały „norka”, ale nie chodziło tutaj o naturalność tworzywa.

Jak nakładać sztuczne rzęsy?

Po pierwsze – oko musi być dokładnie oczyszczone i pozbawione pozostałości makijażu, jedynie tuszem wymaluj swoje rzęsy. Wyjmij sztuczne rzęsy z pojemnika i przymierz je do swojego oka. Zazwyczaj rzęsy mink trzeba lekko przyciąć na końcach. Rzęsy można przyklejać za pomocą bezpiecznego dla oka kleju dostępnego w opakowaniu z rzęsami, bądź użyć innego kleju dostosowanego do mocowania sztucznych rzęs. Klej należy w niewielkiej ilości wycisnąć na dłoń. Sztuczne rzęsy mink wystarczy końcówkami lekko zamoczyć w tym kleju i odczekać do kilkudziesięciu sekund, by stał się on mocniejszy. Za pomocą pęsety (albo ręki) zamocować na powiece. Ważne jest, aby sztuczną rzęsę przymocować jak najbliżej swoich rzęs, dokładnie w tej samej linii. Na koniec swoje rzęsy ze sztucznymi należy ścisnąć. Nie powinno między rzęsami prawdziwymi, a tymi przedłużanymi być przejaśniej i widocznej różnicy. Najważniejszym jest, aby przedłużone rzęsy nie wyglądały na… sztuczne. Nie jest to łatwo sztuka, nie ma się co oszukiwać. Początki mogą być trudne, ale potem można w przedłużaniu rzęs dojść do wprawy. Przy ich aplikowaniu nie ma co się spieszyć. Przedłużanie rzęs jest coraz popularniejsze. Komplety, na przykład takie jak rzęsy mink, można nosić nawet kilkadziesiąt razy. Sprawne i prawidłowe ich aplikowanie na pewno długo zachowa je w dobrym stanie.