Aby założyć profesjonalny sklep z biżuterią, potrzeba nie tylko odpowiedniej wiedzy na temat obróbki metali szlachetnych czy oprawy kamieni, ale również doświadczenia w pracowni złotniczej. Tego typu obiekty zwykle są prowadzone przez wykwalifikowanych jubilerów, niejednokrotnie będących w branży od pokoleń.

Miejsce

sklep z biżuterią

Najczęściej sklep z biżuterią zlokalizowany jest w bardzo dobrym punkcie. Mowa oczywiście o galeriach handlowych, położonych w sąsiedztwie dużych ulic. Metraż obiektu jest w dużej mierze uwarunkowany ilością posiadanego asortymentu. W przypadku małej, dopiero początkującej działalności, dobrym rozwiązaniem może być kameralny butik czy stoisko.

Światło wydobędzie urok

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że biżuteria to towar luksusowy, wymagający jednak specjalnej oprawy. Dlatego szalenie ważną sprawą jest wystrój obiektu. Jasne, stonowane barwy ścian podkreślą elegancki charakter pomieszczenia. Podobnie zresztą jak stylowe gabloty do eksponowania urokliwych okazów Dodatkowo, wyodrębnią strefy dla klienta oraz kadry personalnej. Należy jednak pamiętać, aby były wykonane z bezpiecznego, odpornego na potłuczenie się, szkła. Nie bez znaczenia pozostaje również trwałość i wytrzymałość na zadrapania. Wiele klientek odwiedzających sklep z biżuterią kładzie torebki oraz inne przedmioty osobiste na ladach wystawowych, tym samym powodując zadrapania na ich powierzchni. Kolejnym, niemniej istotnym elementem wyposażenia każdego jubilera jest odpowiednia oprawa świetlna. Lampki halogenowe oraz ledowe idealnie podkreślą urok szlachetnych kamieni oraz luksusowych kruszców. W zależności od preferencji oraz oczekiwanego efektu, mogą być umieszczone także w ladach.

Licho nie śpi...

Aranżując sklep z biżuterią nie możemy zapominać o odpowiednich zabezpieczeniach. Zamontowany system monitoringu ma za zadanie zabezpieczyć nasz towar przed złodziejami, ale również nieuczciwymi pracownikami. Z kolei instalacja alarmowa automatycznie zawiadomi policję lub firmę ochroniarską w momencie włamania.