Dzień matki już niedługo i jak co roku dorosłe już dzieci zastanawiają się co kupić swojej mamie jako wyraz wdzięczności za wszelkie trudy jakie włożyła w ich wychowanie. Okres bezpośrednio przed Dniem Mamy to czas kiedy we wszystkich sklepach trafić można na szczególne promocje – i to na każdy rodzaj produktu. Jednak nie chodzi o cenę, tylko o trafiony podarek.

Warto przełamywać schematy

Kwiaty i coś słodkiego to standard, jednak jako główny podarek będzie to raczej „oklepany” pomysł (mama oczywiście nie będzie miała nic przeciwko). Słodycze oraz kwiaty powinny być dodatkiem do głównego prezentu. Fakt mamę kocha się cały rok, jednak raz na jakiś czas można tą miłość bardziej podkreślić. Często kupuje się rzeczy praktyczne do domowego użytku, ale warto zastanowić się czy mamy nie powinny dostać czegoś ciekawszego, co pozwoli poczuć się im znowu młodo i zabłysnąć w towarzystwie? Dobrym pomysłem jest kupienie biżuterii. Jeśli nie mamy wprawy w dobieraniu pojedynczych elementów (muszą one pasować do reszty) to warto zainwestować w gotowy komplet. Komplet srebrnej biżuterii nie musi być dużym wydatkiem, a pozwala sprawić dużą radość. Komplet srebrnej biżuterii oszczędza też kupującemu wielu kłopotów. Dobieranie biżuterii samo w sobie jest ciężkie, a gdy próbuje się dopasować coś pod gusta swojej mamy, to nagle staje się przed wyjątkowo stromymi schodami.

Zrobić wywiad

Czasu do dnia mamy jeszcze trochę zostało, warto go wykorzystać żeby podpytać mamę czego jej brakuje lub o czym marzy. Da to nam punkt wyjścia, jednak trzeba to robić dyskretnie. Każda mama spytana wprost co by chciała dostać odpowie, że wszystko już ma i nic nie jest jej potrzebne. Dlatego warto podejść do zakupów strategicznie i wykazać się finezją. Inspiracji można również szukać w sieci, jednak trzeba na to poświęcić trochę czasu. Obecnie sklepy mają zalew produktów „dla mam”, jednak jeśli jesteśmy w stanie wygospodarować przerwę w swoim grafiku, warto sprawdzać co aktualnie jest w modzie i co się sprzedaje. Kupienie czegoś na ostatni moment lub jechanie do sklepu z nadzieją, że coś wpadnie nam w oko jest słabą strategią. Obojętnie czy zamierzamy kupić komplet srebrnej biżuterii, praktyczne dodatki do kuchni, wycieczkę (co ostatnio jest dość popularne) pamiętajmy, że nie kupujemy pod siebie. To co nam może wydawać się trafionym pomysłem, nie musi być takim w rzeczywistości. Dopiero przy kupowaniu prezentów okazuje się, jak mało wiemy o potrzebach i gustach drugiej osoby – w efekcie z zakupem łatwo nie trafić. Nie dajmy się też ponieść zakupowemu szaleństwu wpadając w pierwszą z brzegu okazję. Niech prezent na Dzień Matki będzie tak samo szczególny jak ona.