Latem zwracamy szczególną uwagę na to, aby chronić się przed słońcem: używamy specjalnych kremów z filtrem oraz kosmetyków kolorowych, które dodatkowo w swoim składzie posiadają składniki chroniące przed słońcem. Ale niestety zdarza nam się zapominać o ochronie głowy - któa latem szczególnie jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Stosowanie okrycia głowy, powinno wejść nam w nawyk, tak samo jak stosowanie kremów z filtrem. Jakie więc okrycie głowy może się sprawdzić latem?

Czapka z daszkiem - ciągle w modzie

Czapka z daszkiem to nakrycie głowy, które zawsze jest modne. Latem sięgają po nią głównie osoby młode, jako po swego rodzaju dopełnienie sportowego wyglądu. Taka czapka idealnie sprawdzi się podczas uprawiania letnich sportów - jak jazda na rowerze, na rolkach, czy też gra w tenisa. To bardzo cenny gadżet, a obecnie czapki z daszkiem można dostać w tak różnych i fantazyjnych wzorach, że właściwie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Czapka nie musi przecież być jedynie noszona wraz ze sportowym ubraniem - wręcz przeciwnie - dostępne są obecnie piękne czapki np. we wzory kwiatowe lub wzory inspirowane stylem retro, które mogą z powodzeniem zastąpić kapelusz przy letniej stylizacji z sukienką w roli głównej. Czapka z daszkiem może dodać wręcz charakteru i sprawić, że całość będzie się o wiele ciekawiej prezentować.

czapki z daszkiemDaszek na plaży

Noszenie czapki z daszkiem, idealnie sprawdzi się na plaży. Czapka może okazać się dużo wygodniejsza niż np. słomkowy kapelusz, który przy bardziej wietrznych warunkach pogodowych - często jest zwiewany z naszej głowy. Czapka daje także większą swobodę ruchy - bez problemów można grać z nią na głowie w piłkę plażową. Jeśli zdarzy nam się zapomnieć okularów przeciwsłonecznych - daszek równie może się przydać i w pewnym stopniu ochronić nie tylko naszą głowę, ale także i oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Czapka z daszkiem to uniwersalny gadżet na lato. Nie dajmy się zmylić, że to tylko dodatek dla sportowców, bo to nie prawda i każdy właściwie przy odrobinie kreatywności, może stworzyć ciekawą stylizację przy jej wykorzystaniu, Dodatkowo - to bardzo cenny dla naszego zdrowia przedmiot, który chroni naszą głowę przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, co może ochronić przed poważnymi powikłaniami jak np. udary słoneczne. Nie zapominajmy o ochronie głowy latem, gdyż ten prosty nawyk, który każdy z nas powinien w sobie wyrobić, może ochronić przed bardzo poważnymi konsekwencjami.