W dobie mody na streetwear, ubrania typu oversized, sportowe buty noszone do każdej stylizacji, prawdziwa elegancja ma się całkiem dobrze. Bez względu na modę, dobrze skrojone ubrania, nienachalne, ale jakościowe dodatki i gustowna biżuteria zawsze będą w cenie. W ten nurt wpisują się jedne z najpopularniejszych modeli toreb, a mianowicie torebki damskie kuferki.

Geometryczna forma

Torebki damskie kuferki posiadają bardzo charakterystyczny kształt trapezu, otrzymywany dzięki profilowaniu i usztywnianiu ścianek. Wyglądające jak niewielkie kuferki, najprawdopodobniej wyewoluowały z podróżnych toreb. Ale dzisiaj torebki kuferki nie służą nam pomocą podczas dalekich wojaży (choć mogą), ale przede wszystkim stanowią obowiązkowe wyposażenie każdej eleganckiej kobiety. Torebki damskie kuferki stały się nieodzownym elementem typowej office lasy i businesswoman. Nie wynika to jedynie z jakościowych zazwyczaj materiałów i sposobu wykończenia, tym bardziej, że ten zależy bardziej od producenta i ceny, ale o charakter, który wybija z samej formy tej torebki. Prosta, ale nie oczywista forma utrzyma w ryzach. Torebka jest na tyle duża, że pomieści najważniejsze rzeczy (telefon, portfel, klucze, kalendarz, czasem nawet niewielki laptop), ale jednocześnie nie za duża - nie przytłacza naszej stylizacji i nie odciąga od nas wzroku.

Klasyczne kolory

Torebka damska kuferekTorebki damskie kuferki występują w różnorodnych kolorach, ale najczęściej są to bardzo klasyczne i naturalne barwy - czerń, brązy, granaty, ciemna czerwień. Przede wszystkim dlatego, że jest to niezwykle popularny dodatek do stylizacji do pracy, a tam obowiązuje nas określony dresscode, w który torebki damskie kuferki naturalnie wręcz się wpisują. Jeśli więc szukać idealnej torebki do biura, to kuferek w jednym z tych kolorów, najlepiej wykonany ze skóry, będzie gustownym dodatkiem. Kuferek nosimy w ręku, dzięki niewielkiej rączce, ale jeśli lubisz mieć możliwość zarzucenia sobie torebki na ramię i mieć tym samym wolną dłoń, poszukaj modeli z dopinanym paskiem.

Pilnuj porządku

W każdej torebce, nawet w damskim kuferku, z czasem trudno cokolwiek znaleźć. Biorąc pod uwagę, że tego typu torebki towarzyszą nam często oficjalnych i pół-oficjalnych sytuacjach, warto, aby wszystko było w nich na swoim miejscu. Dlatego wybieraj modele i rozbudowanych przegródkach, licznych kieszeniach i zamkach. Pozwoli Ci to na zachowanie względnego uporządkowania - już zawsze zdążysz znaleźć telefon i odebrać rozmowę. I to w jakim stylu!