Historia tej marki jest dość burzliwa, kontrowersyjna, a czasem wręcz nacechowana skandalem. Nie ulega jednak wątpliwości, że to najpopularniejsza marka sportowa na świecie. Prawdopodobnie na całym globie nie ma osoby, która by ich nie kojarzyła ani sportowca, który nigdy nie założył nic z ich logo. Mowa oczywiście o marce Adidas. W asortymencie mają zarówno buty Adidas Originals, koszulki, spodenki, a nawet skarpetki i sprzęt sportowy.

Charakterystyczne trzy skórzane paski

Buty Adidas OrginalsPodobno buty Adidas Originals to najczęściej podrabiane obuwie na świecie. Warto więc zapoznać się ze znakami marki. Choć oficjalnym symbolem marki Adidas jest koniczynka, która dodatkowo miała symbolizować ducha igrzysk olimpijskich, to prawdopodobnie niewiele osób skojarzyłoby ją z samą marką. Natomiast kiedy pokaże się przypadkowej osobie trzy skórzane, skośnie ułożone i wykończone zygzakiem paski, od razu będzie wiedziała, że to Adidas. Część butów, głównie damskich ma także na palcach wykończenie w kształcie przypominającym muszlę.

Wracając do pasków. Można je spotkać na każdym elemencie, który wyszedł z niemieckiej fabryki. Od butów, przez pasy na ramionach koszulek po paseczki na rękawicach bramkarskich i piłkach. W celu zakupu butów Adidas Originals warto odwiedzić sklepy internetowe, w których znajdziemy buty po atrkacyjnych cenach: https://www.butomaniak.pl/firm-pol-1495791961-adidas-Originals.html.

Burzliwa historia Adidasa

Adidas powstał w Niemczech, a nazwa wywodzi się od liter imienia i nazwiska założyciela Adolfa (Adi) Dasslera. Początkowo produkowali buty dla niemieckiego wojska, ale już podczas olimpiady w 1936 roku, jeszcze pod inną nazwą, w ich obuwie zaopatrzona była reprezentacja nie tylko Niemiec, ale też USA. W późniejszym czasie skupiono się wyłącznie na produkcji masowej, dla indywidualnego odbiorcy, nie tylko dla sportowców.

Buty Adidas Originals są produkowane do dziś na masową skalę. Zaczynały swoją zawrotną karierę na boiskach koszykarskich, ale bardzo szybko wyszły stamtąd na ulice. W latach 90-tych podczas boomu na hip-hop i rap stały się nieodłącznym elementem stroju prawdziwego rapera. Później zakochali się w nich skejci i ludzie lubujący się w tak zwanym stylu ulicznym. Dzisiaj w obuwiu Adidas można spotkać każdego, od sportowca, przez biegacza w parku, mamę pchającą w tym parku wózek aż po bobasa, który w tym wózku leży. Dzieje się tak ze względu na ich wygodę, klasyczny, niewyszukany design pasujący do wielu stylizacji, a przede wszystkim ze względu na powszechny dostęp. Nie bez przyczyny idąc do sklepu po buty sportowe, mówi się, że idzie się po adidasy, nawet jeśli nie chodzi o tę markę. Sama nazwa zapadła tak głęboko w świadomość ludzi, że stała się nie tylko brandem, ale także weszła do codziennego słownika.