Na wyprawkowej liście dla niemowlaka nie może zabraknąć kilku podstawowych rzeczy. Jedną z nich jest oczywiście wózek. Wygodny i komfortowy dla malucha, funkcjonalny, estetyczny wizualnie i zarazem sprawdzający się na wielu polach użytkowania. Choć mogłoby się wydawać, że to za dużo jak na jeden przedmiot, rzeczywistość pokazuje coś zgoła innego. Wystarczy spojrzeć na model Cybex Priam, aby szybko przekonać się, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia... Każdy, kto choć raz miał okazję zobaczyć go z bliska, nie będzie rozglądał się za niczym innym, albowiem tylko ten jest w stanie spełnić wszystkie jego oczekiwania.

Wózek klasy Platinum

Mówiąc najogólniej, Cybex Priam jest to model 3 w 1, a w zasadzie nawet 4 w 1, ponieważ producent dołożył w zestawie dwa rodzaje siedzisk. Jedno – lekkie i kubełkowe, drugie zaś – w tradycyjnej postaci, z możliwością rozkładania. Wszystko po to, aby w jak najlepszym stopniu odpowiedzieć na potrzeby współczesnych rodziców. Cybex PriamJednak nie dzieje się to tylko i wyłącznie przez pryzmat rodzajów siedzisk. Ułatwiają to również różne zestawy kół. Cybex Priam oferuje nam w tym zakresie trzy rozwiązania. Pierwsze obejmuje lekkie i wąskie kółka od miasta, pozwalające na swobodne manewrowanie po nierzadko nierównych chodnikach, drugie są trekkingowe przeznaczone do bardziej wymagającego terenu oraz trzecie, uniwersalne, znajduje zastosowanie w każdych warunkach. Wszystkie z nich są odporne na przebicie i nie wymagają pompowania.

Lekka i poręczna konstrukcja

Do kolejnych zalet, jakimi niewątpliwie charakteryzuje się wózek Cybex Priam zaliczyć należy aluminiową konstrukcję. Z jednej strony niezwykle lekka, funkcjonalna, zwłaszcza wtedy, kiedy zachodzi konieczność jej ręcznego wnoszenia po schodach, z drugiej zaś elegancka i nowoczesna, dodająca atrakcyjnego designu. Co więcej, przy zastosowaniu uniwersalnych adapterów, pozwoli na wpięcie fotelików samochodowych 0+. I to nie tylko sygnowanych marką Cybex, ale również innych firm, np. Maxi Cosi.

Hamulec i kosz

Choć estetyka jest sprawą szczególnej wagi, która nie podlega jakimkolwiek wątpliwościom, nie można zapominać o bezpieczeństwie. W przypadku Cybex Priam odpowiedzialność za to bierze hamulec. Umiejscowiony pomiędzy tylnymi kołami działa bez wydawania jakichkolwiek dźwięków, płynnie i lekko zarazem. Dyskretny, wtapiający się w konstrukcję, jednak należycie spełniający zadaną rolę. Do tego pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, których płynna regulacja nie nastręczy żadnemu rodzicowi najmniejszych trudności.