Tradycyjnie uważa się, że wesele, choć organizowane przez państwa młodych, jest przeznaczone przede wszystkim dla gości. W związku z tym zawsze pojawia się dylemat, jaką muzykę weselną wybrać, aby wszyscy czuli się zadowoleni z takiego wyboru.

Na początek dobrze jest zastanowić się, kto będzie zaproszony na wesele. Często to miejsce zamieszkania wskazuje na fakt, jaka powinna być muzyka na wesele z Warszawy i goście stamtąd będą raczej oczekiwali muzyki bardziej nowoczesnej i mniej kojarzącej się z disco polo niż goście, którzy przyjadą ze wsi i przyzwyczajeni są przede wszystkim do rytmów tanecznych.

Drugą sprawą jest nastawienie się, że nigdy nie ma sytuacji, w której wszystkim gościom weselnym pasuje dana oprawa muzyczna. Wynika to przede wszystkim z różnicy w gustach, dlatego istotne jest, aby do oprawy muzycznej dodać po kilku piosenek ogólnie znanych i lubianych oraz kojarzonych głównie z weselami. Jeśli dojdą do naszych uszu głosy niezadowolenia – nie należy się nimi przejmować, bo są wysoce niekulturalne.