Lato kojarzy nam się jednoznacznie z obuwiem, które odkrywa stopy i daje możliwość korzystania z ciepłej pogody. Bez wątpienia w parze z tym skojarzeniem idą również sandały, które od wielu lat są bardzo popularne na rynku obuwniczym – i to zarówno jeśli chodzi o mężczyzn, jak również i kobiety oraz dzieci. Sprawdźmy, jakie rodzaje sandałów można znaleźć w sklepach oraz kiedy wypada je nosić.

Choć zdawać by się mogło, że sandały są butami, które latem pasują do wszystkiego, to jednak nie jest to prawda. Pomijając różnorodność, którą wyróżniają się sandały damskie, należy brać pod uwagę również dopasowanie obuwia do stroju oraz okazji. Sprawdźmy zatem, kiedy wypada nosić które sandały oraz dlaczego nie wszystkie sandały damskie będą dobre na każdą okazję.

Sandały dziecięce

Dzieci mogą nosić sandały w o wiele większej liczbie sytuacji niż dorośli – nawet na ważniejsze okazje wybacza im się nałożenie sandałów np. do letnich sukienek w przypadku dziewczynek. Zwykle jednak są to idealne buty codzienne oraz spacerowe. Należy tylko uważać, aby w przypadku młodszych dzieci kupować sandały o wysokiej, zakrzywionej podeszwie, która będzie dodatkowo chronić palce stóp przed uderzeniami np. w kamienie. Co więcej, sandały dla dzieci zawsze powinny być dobrze dopasowane, najlepiej – regulowane kilkoma paskami na rzepy – a przy tym kupowane nowe. Używane buty dostosowują się do stopy pierwszego właściciela, przez co u kolejnego mogą powodować wady postawy.

[caption id="attachment_314" align="aligncenter" width="300"]sandały damskie Sandały damskie w sklepie ButyRaj.pl[/caption]

Sandały sportowe

Odkryte obuwie sportowe można podzielić na sandały damskie i męskie. Buty takie wyróżniają się regulowanym zapięciami, nieco wyższą i zabezpieczającą palce podeszwą, a także miękkim, oddychającym materiałem, który dobrze chroni stopę. Sprawdzą się zarówno podczas dłuższych spacerów, jak i na mniej wymagające trasy wędrówek pieszych. Świetnie wyglądają ze sportowym stylem, ale sprawdzą się również z krótkimi spodenkami podczas wypadów na miasto, np. po zakupy. Oczywiście – standardowo nosimy je bez skarpetek!

Sandały damskie

Kobiece sandały są o wiele bardziej zróżnicowane niż męskie, dlatego poświęcimy im osobny rozdział. Sandałów nie nosimy na specjalne okazje ani do pracy, bo jest to nieeleganckie – zwłaszcza gdy pracujemy z klientem. Świetnie jednak sprawdzą się do strojów codziennych czy lekkich, letnich sukienek na mniej zobowiązujące okazje. Te na obcasie będą dobrze komponowały się z sukienkami koktajlowymi. Reszta świetnie sprawdzi się zarówno do spódnic, jak również krótkich spodenek. Warto postawić na modne sandały damskie na sezon letni 2016 – z eleganckimi sznurowaniami sięgającymi nawet do kolana.