Firma Atlantic funkcjonuje na rynku szwajcarskim już od roku 1888, kiedy to zajmowała się wyłącznie produkcją podzespołów dla wiodących marek. Ambicje firmy były jednak większe i już od roku 1932 produkuje ona własne zegarki. Powstałe początkowo kilka modeli rozrosło się obecnie do ponad stu rozmaitych modeli obejmujących kilka wyróżniających się przeznaczeniem serii. Od początków swego powstania zegarki Atlantic wyróżniały się przede wszystkim wodoszczelnością. Większość producentów nie gwarantowało w swoich produktach odporności na wodę, która stała się cechą charakterystyczną marki już od początku jej istnienia.

Serie dedykowane

atlantic

Najpopularniejszą serią, od jakiej zegarki Atlantic ewoluowały do obecnej postaci, jest seria Worldmaster. Jest to najstarsza i uznana za najbardziej popularną seria zegarków o bogatym, klasycznym wzornictwie, powstała przy użyciu najlepszych skór i metali. Firma nie skupia się jednak wyłącznie na  eleganckich biznesmenach, choć przyznać trzeba, że każdy z zegarków Atlantic charakteryzuje się większą raczej niż mniejszą domieszką elegancji i stylu. Obecnie produkowane serie zegarków to min. :

  • Seagold – szykowne zegarki pokrywane 14 karatowym zlotem,
  • Seamoon – zegarki Atlantic o charakterystycznych, nietypowych, kwadratowych lub prostokątnych kopertach,
  • Seawing – seria wytrzymałych zegarków ze stali szlachetnej,
  • Seashark – seria dedykowana dla nurków, charakteryzująca się lepszą wodoszczelnością,
  • Skipper i Mariner – specjalne serie dla amatoró sportów wodnych,
  • Seahunter – seria wyróżniająca się większą ilością akcentów sportowych,
  • Searamic – seria wykorzystująca ceramikę w swoich wyrobach.

Większość zegarków objęta jest 2 lub 3 letnią gwarancją.

Elegancja i szyk

Tym co wyróżnia zegarki Atlantic spośród innych jest z pewnością ich elegancja. Firma mniejszy nacisk kładzie na wyrób zegarków jak to się mówi „dla mas”, a zamiast tego stawia na wyjątkowość i staranność wykonania co ma swoje przełożenie w postaci produktów przeznaczonych raczej dla osób dorosłych aniżeli dla dzieci.