Wszystkie osoby, które hobbystycznie lub zawodowo zajmują się szyciem, z pewnością znają to uczucie, kiedy wchodzi się do dobrze wyposażonej hurtowni tkanin. Mnogość kolorów, wzorów, ciekawe faktury, rozciągliwość i gramatura - wszystkie te parametry mogą zawrócić w głowie, ale jednocześnie dają ogromne pole do popisu przy wyborze odpowiedniego materiału. Jednak osoby zaczynające swoją przygodę z szyciem mogą mieć problem, na jaką tkaninę lub dzianinę zdecydować się w pierwszej kolejności. Na co zatem warto postawić, wybierając materiał w hurtowni tkanin, aby nie tylko cieszyć się jego wyglądem i trwałością, ale także przyjemnością z szycia?

Wysokojakościowa tkanina bawełniana

Bawełna jest Tkaniny z hurtownimateriałem, który zdecydowanie nie wychodzi z mody. Ponadto obecnie każda profesjonalna hurtownia tkanin ma w swoim asortymencie bawełniane tkaniny dobrej jakości, o wyżej gramaturze niż najtańsze bawełny pościelowe, przy czym kuszące mnogością oryginalnych wzorów. Warto wybrać bawełnę o gramaturze ponad 120 gram/m2 . Należy pamiętać, że naturalną tkaninę bawełnianą, a także tkaniny z domieszkami bawełny należy przed szyciem zdekatyzować np. piorąc materiał w wysokiej temperaturze, aby gotowy, uszyty przez nas produkt nie skurczył się później w praniu.

Dresówka pętelka

Dresówka jest absolutnie ponadczasowym materiałem. Warto zwrócić uwagę na skład kupowanej przez nas dzianiny, zawsze dobrym odruchem jest decydowanie się na materiały z naturalnym składem, ponieważ będą bardziej przepuszczalne i przyjemniejsze w noszeniu. Zaufana hurtownia tkanin z pewnością w swojej ofercie będzie posiadać szeroką gamę naturalnych dzianin. Gramatura dresówki pętelki może być różna, można również postawić na dresówkę z "puszkiem", jeśli zależy nam na cieplejszym ubraniu. Szycie elastycznych dzianin nie jest najłatwiejszym przedsięwzięciem, należy pamiętać o tym, aby ścieg dał materiałowi możliwość rozciągnięcia się - w przypadku używania klasycznej maszyny o podstawowym wyborze ściegów warto szyć długim ściegiem zygzakowym o niewielkim rozstawie. Najlepiej elastyczne materiały będzie się szyło przy pomocy maszyny typu overlock.

Panama

Panama to tania tkanina, która będzie dobrym pomysłem dla osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Nie będzie wiązała się z dużym kosztem, a jednocześnie nada się do szycia spódnic z kontrafałdami lub marszczonych, prostych w kroju spodni, a także do nauki drapowania materiału na wymyślne poszewki na poduszki. Każda hurtownia tkanin powinna oferować tego typu tkaniny, mogą one być także oznaczone jako tkaniny obrusowe lub zasłonowe.