Problem nadmiernej potliwości niestety dotyczy wielu mężczyzn i bywa bardzo uciążliwy. W końcu nikt nie chce mieć mokrych plam na odzieży, które nie prezentują się estetycznie. Sposobów na radzenie są z tą dolegliwością jest sporo, oczywiście można udać się do lekarza po poradę. My jednak nie skupimy się na medycznych przesłankach, ale doradzimy Wam jakie ubrania powinniście nosić, aby Wasz problem się zmniejszył. Już teraz zdradzimy, że koniecznie musicie zaopatrzyć swoje szafy w koszule z krótkim rękawem.

Wybór materiału ma największe znaczenie

Na samym początku należy zastanowić się nad wyborem materiału. Wbrew pozorom możliwości jest wiele, ale tak naprawdę nie każdy się sprawdza. Otóż, jeżeli ubierzecie coś z domieszką wiskozy, bądź poliestru to gwarantujemy wam, że będziecie się pocić jak mysz. Zatem jedynym słusznym wyborem, a dokładnie dwoma słusznymi wyborami są len i bawełna. Otóż nie tylko doskonale się prezentują, ale przede wszystkim pozwalają skórze oddychać. Mają także właściwości absorbujące wilgoć. Dzięki temu Wasz problem na pewno nie będzie aż tak widoczny. Pamiętajcie też o słynnej zasadzie, że jeżeli pocicie się intensywnie, to absolutnie nie należy ubierać mniejszej ilości ubrać, dotyczy to zarówno lata, jak i zimy. W obu tych przypadkach możecie się tylko zaziębić, a latem dodatkowo przegrzać. Ogólnie tutaj trzeba pamiętać, aby nosić ilość ubrać, która jest adekwatna do temperatury.

Koszule z krótkim rękawem dla mężczyzny pocącego się

Czas zastanowić się na odzieżą, jaką należy wybierać. Jak wam już zdradziliśmy niezbędna będzie koszula z krótkim rękawem, które właśnie za sprawą rękawa są zdecydowanie bardziej przewiewne. Jeżeli szukacie odpowiednich modeli, to oczywiście wybór wzorów czy kolorów jest kwestią gustu. My raczej skupimy się na znalezieniu najlepiej pasującego materiału. Otóż rozmiar nie może być zbyt mały, gdyż nasili problem. Wybierzcie takie koszule z krótkim rękawem, które będą pozwalały na swobodę ruchu. Absolutnie slim fit się nie sprawdzi.

Wybór bielizny na wagę złota

Bardo ważne jest także znalezienie odpowiedniej bielizny. W tym przypadku należy kierować się wygodą i jakością Zacznijmy może od majtek i tutaj niestety mamy dla was złą informację, a mianowicie musicie zrezygnować z dopasowanych bokserek, na rzecz ślipków, które niestety także nie są nad wyraz wygodne. Pamiętajcie też o materiale. W tym przypadku powinno się wybrać tylko i wyłącznie wykonane z bawełny, najlepiej organicznej, która ma doskonałe właściwości antybakteryjne. Można także wybrać bieliznę z dodatkiem srebra, która z jonami, jeszcze bardzie niweluje ryzyko zakażeń bakteryjnych. Pamiętajcie też o kolorystyce. Najlepiej wybierać majtki w kolorze białym, które nie były farbowane. Z kolei zimą, gdy temperatura za oknem jest naprawdę bardzo niska, najlepiej pomyśleć o bieliźnie termoktywnej, która wykonana jest ze specjalnej mieszanki bawełny, która nie tylko doskonale utrzymuje właściwą temperaturę, ale także odprowadza nadmiar potu i pozwala skórze oddychać, zatem na waszej odzieży nie będą widoczne, nieestetyczne plamy.

Małe rady – duże efekty

Na samym końcu zaproponujemy Wam ciekawy pomysł, jak radzić sobie doraźnie w sytuacji nadmiernej potliwości. Polecamy Wam chusteczki np. Medispirant, które działają skutecznie i doraźnie. Można je używać zarówno do ciała, jak i na skórę twarzy, gdyż nie wywołują podrażnień. Doskonale oczyszczają, a także niwelują nadmierną potliwość dzięki działaniu absorbującemu. Zatem nie musicie obawiać się brzydkiego zapachu. Można je stosować codziennie, regularne używanie zdecydowanie zmniejsza problem nadmiernej potliwości. Asekuracyjnie możecie również włożyć chusteczki pod pachę, co pozwoli Wam uniknąć nieestetycznych „podków”. Problem z nadmierną potliwością dotyczy naprawę wielu osób. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo dużo. Dlatego warto udać się do lekarza specjalisty, który znajdzie przyczynę. Czasami działania doraźne nie są zupełnie skuteczne, gdyż konieczne jest zastosowanie specjalnej farmakoterapii. Dlatego nigdy nie lekceważcie problemu.