Większość kobiet chętnie poprawiłaby nieco swoją figurę, jednak często jest to bardzo trudne, nawet pomimo stosowania diety i regularnej aktywności fizycznej. Winowajcami są tutaj geny, które niejako określają typ naszej sylwetki. Przykładowo "gruszkom" bardzo trudno jest schudnąć z bioder, pomimo iż reszta ciała może wydawać się nienaturalnie szczupła. Rozwiązaniem jest bielizna modelująca zarówno do eleganckich stylizacji, jak i na co dzień.

Formalny, obcisły strój

Wybierając sukienkę czy też spódnicę na eleganckie wyjście nie musimy ograniczać się do krojów, które pasują naszej figurze podkreślając atuty i ukrywając mankamenty. Możemy z powodzeniem zastosować bieliznę modelującą, która pozwoli pozbyć się niechcianych fałdek czy optycznie nas wyszczupli. Bielizna modelująca ukryje wystający brzuch czy zbyt obszerne biodra, dzięki czemu kobieta będzie mogła założyć elegancki, obcisły strój. Bielizna modelująca jest bardzo popularna w świecie gwiazd, których figura wydaje się być wręcz nienaganna. Tymczasem nic bardziej mylnego! Gwiazdy nawet światowego formatu również borykają się z niedoskonałościami figury, jednak umiejętnie potrafią one dobrać bieliznę modelującą, dzięki czemu zawsze wyglądają szczupło i olśniewająco. Każda z nas może wyglądać tak samo, jeśli tylko postawi na odpowiedni strój wyszczuplający.

Bielizna modelująca – dla kogo i na jakie okazje?Nie tylko od święta

Bielizna modelująca pasuje kobietom także do codziennych, zwykłych strojów. Wbrew pozorom wiele z nas nosi taką bieliznę nie tylko od święta, gdyż pomaga ona spojrzeć na siebie łaskawszym okiem. Co więcej, każda z nas na co dzień chce wyglądać pięknie i szczupło, dlatego właśnie stawia na ten rodzaj bielizny. Warunkiem pięknego wyglądu jest jednak odpowiednie jej dobranie. Generalnie zadaniem bielizny modelującej jest wysmuklenie sylwetki i ukrycie tego, czego nie chcemy pokazać w okolicy talii, brzucha i bioder. Niektóre rodzaje bielizny modelującej pozwalają także optycznie wyszczuplić uda. To kobieta musi zdecydować, co chciałaby poprawić w swojej figurze poprzez założenie bielizny modelującej. Następnie może udać się do sklepu z bielizną, w którym sprzedawczyni doradzi jej w wyborze idealnej bielizny. Warto pamiętać, że bielizna modelująca jest sama w sobie dosyć obcisła, dlatego może sprawiać wrażenie zbyt małej. Nie należy jednak decydować się na mniejszy rozmiar, gdyż bielizna modelująca może początkowo nieco opinać ciało, jednak szybko przyzwyczajamy się do takiego uczucia. Im bardziej przyległa i obcisła bielizna, tym lepszy efekt możemy osiągnąć.