Jedną z najbardziej stresujących dla wielu mężczyzn rzeczy podczas zaręczyn jest wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka zaręczynowego. Wynika to przede wszystkim z braku znajomości tabeli rozmiarów – wiele kobiet nie jest w stanie również powiedzieć, jaki rozmiar biżuterii nosi. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, jak wybrać pierścionek bez udziału samej przyszłej narzeczonej.

Najbardziej popularną metodą jest zabranie ze sobą na zakupy matki, siostry albo bliskiej przyjaciółki swojej partnerki. Może ona wcześniej, pod byle pretekstem, rozpocząć rozmowę o rozmiarach pierścionków, a nawet dać przymierzyć dziewczynie swoje, aby wiedzieć, czy można kupić pierścionek zaręczynowy według danego rozmiaru. Co więcej, panowie cenią sobie również kobiecą pomoc w kwestii samego wyboru wzoru czy formy pierścionka.

Jeżeli kobieta nosi kilka pierścionków na zmianę, można obserwować, które nosi na palcu serdecznym, a potem subtelnie podebrać jeden z nich do przymiarki. W salonie jubilerskim specjalista bez problemu zmierzy rozmiar przyniesionego pierścionka i na tej podstawie można kupić też pierścionek zaręczynowy.

pierścionek zaręczynowy

W przypadku, gdy kobieta stroni raczej od noszenia tego typu biżuterii, można poprosić ją o pomoc w wyborze pierścionka np. dla siostry czy mamy. Wówczas prawdopodobnie dziewczyna zmierzy kilka pierścionków, a na tej podstawie będzie można określić, jaki nosi rozmiar. Niestety, przy bystrzejszej kobiecie albo źle rozegranej sytuacji może stać się jasne, że to tylko wybieg do kupienia pierścionka zaręczynowego.

Dobrze jest również, obok zakupu odpowiedniego rozmiaru pierścionka, zorientować się w guście kobiety. Zwłaszcza, jeśli dotyczy to kobiety, która na co dzień nie nosi biżuterii – wtedy zadanie jest znacznie utrudnione. Znając rozmiar, możemy wybierać nie tylko pierścionki, które są dostępne w sklepach stacjonarnych, ale również te w internecie. Dobrze dobrany pierścionek zaręczynowy z www.wec.com.pl może sprawdzić, że kobieta będzie nie tylko zachwycona postępem w związku, ale również biżuterią samą w sobie.