Są ludzie, którzy wyrażając swoje zamiłowanie do militarnej historii zbierają figurki, książki, pozyskują wiedzę i cenne pamiątki, inni swoje zaangażowanie pokazują w zgoła odmienny sposób, inscenizując sceny wojenne. Do zabaw o taki profilu niezbędne są akcesoria, jak również spodnie wojskowe i inne elementy odzieży, które można znaleźć między innymi w sklepie Helikon, który działa również na platformie internetowej.

Niestety, jak to często bywa z akcesoriami o charakterze kolekcjonerskim ciężko znaleźć dobre cenowo produkty, wyjściem z tej sytuacji, niezwykle skutecznym jest zaopatrywanie się w sklepach internetowych, w których często można spotkać nie tylko promocje ale i sezonowe obniżki. Jednymi z najpopularniejszych, a co najważniejsze najpewniejszych są Miltec  i Helikon, których nazwy są znane każdemu amatorowi militarnego świata hobbystów.

Noszą spodnie wojskowe podnosi się swoją samoocenę, jak również ma się duży wpływ na to jak postrzeganym się jest przez otoczenie. Chcąc dostosować się do środowiska, w którym się funkcjonuje lub wdrożyć w takie, którym się interesuje warto zapoznać się z materiały tematycznymi i akcesoriami budującymi całą otoczkę. W świecie militariów szeroką i zdefiniowaną ofertę przedstawia Helikon funkcjonujący w Polsce od kilku lat.