Wśród długiej listy zakupów każdej przyszłej panny młodej prędzej czy później znajduje się punkt związany z bielizną ślubną. Nic dziwnego - jest to kwestia nie mniej ważna niż wybór sukni ślubnej i nie mniej stresująca niż kupno odpowiednich butów na ten wyjątkowy dzień. Dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Kolor ma znaczenie

Jedną z najważniejszych decyzji, związanych z wyborem bielizny ślubnej, jest jej kolor. Przyjęło się, że powinien być to kolor biały, względnie ecru lub kości słoniowej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by bielizna ślubna była w kolorze cielistym, pudroworóżowym czy delikatnie pastelowym. Ważne jednak, żeby nie odznaczała się pod suknią ślubną i pozwalała czuć się pewnie. Dzień ślubu raczej nie jest odpowiednią okazją do założenia bielizny w kolorze krwistej czerwieni. Pamiętajmy, że zdarzają się sytuacje nieprzewidziane. Coś się odpruje, zsunie lub pęknie... Raczej nie chcielibyśmy, by nasza bielizna ślubna rzucała się w takim przypadku na pierwszy plan. Dlatego właśnie odcienie bieli i beżu są najbezpieczniejsze i nie bez powodu wybiera je największa liczba panien młodych.

Jak druga skóra

Drugą częścią naszych rozważań dotyczących bielizny ślubnej powinna być jej jakość. I tutaj ważna uwaga: na bieliźnie (nie tylko ślubnej) nie warto oszczędzać. Odpowiednio skrojone dobrej jakości materiały są warte swojej ceny. Bielizna ślubna powinna być komfortowa, miła w dotyku, nie powodować otarć naskórka ani uczucia skrępowania. W najlepszym wypadku jest jak nasza druga skóra, która delikatnie modeluje sylwetkę. Dobra bielizna to ta, która nie wpija się w ciało i pozwala bez skrępowania cieszyć się tańcem oraz zabawą w gronie najbliższych. Oczywiście nie oznacza to, że musi być prosta i nudna. Na rynku znajduje się wiele modeli ozdobionych koronkami, haftem lub przezroczystymi wstawkami, które niewątpliwie podnoszą walory estetyczne tego typu bielizny.

Pomocna dłoń

W procesie poszukiwania bielizny ślubnej nieoceniona może okazać się pomoc specjalisty. W salonach z bielizną lub dodatkami ślubnymi z pewnością znajdziemy kogoś, kto doradzi nam odpowiedni fason oraz rozmiar bielizny. Zakup tego fragmentu garderoby w ciemno może okazać się bowiem mocno problematyczny, nie tylko ze względu na brak ewentualnego spójnego połączenia wszystkich elementów ślubnej stylizacji. Warto bowiem pamiętać, że większość kobiet nosi źle dopasowaną bielizną, co może rodzić problemy nie tylko podczas ewentualnych przymiarek sukni ślubnej. Nie zaszkodzi zatem zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże nam wydobyć walory sylwetki oraz ukryć ewentualne jej mankamenty - po to, by w dniu ślubu czuć się pięknie i pewnie.