Turysta wybierający się w góry naprawdę rzadko zdaje sobie sprawę z tego na jaki wysiłek i jakie warunki atmosferyczne się wystawia. Większości nazwy takie jak under armour czy Alpine są całkowicie nieznane. W rzeczywistości każdy powinien mieć chociaż jeden, porządny komplet stroju, który można dobrać między innymi z oferty marki odlo. Sklep sportowy przed wakacjami w górach tudzież innym, aktywnym wypoczynkiem winien być obowiązkowym punktem do odwiedzenia.

Pośród wielu producentów wyróżnia się kilku, którzy stanowią niekwestionowaną czołówkę w swojej branży. Marki takie jak berghaus znane są każdemu, kto choć w niewielkim stopniu postanowił zając się sportem w jakimkolwiek wydaniu. Istotna jest nie tylko odzież wierzchnia ale też bielizna, która w najlepszym wydaniu ma formę termoaktywną. Taki jej rodzaj spotkać można między innymi pośród produktów firmy under armour.

Przeglądając oferty największych producentów z tej branży zwraca uwagę można pozycja Odlo. Sklep sportowy, w którym brakuje produktów tego producenta zdaje się być niekompletny. Bardzo często w ofercie berghaus pojawiają się modele zbliżone wyglądem do propozycji konkurencji, które jednak odróżniają się niepowtarzalnym i charakterystycznym design’em marki.