Krawaty wełnianeKrawaty wełniane obecne są w modzie męskiej od bardzo długiego czasu. Obecnie także zajmują w niej dość istotną pozycję, są bowiem wskazywane jako dodatek idealny do stroju mniej formalnego. Większości osób kojarzą się one przede wszystkim z jednolitym kolorem, w takiej bowiem wersji w większości występują. Jednakże obecnie technika, jaką wykorzystuje się do ich produkcji znacznie się zmieniła, co spowodowało także możliwości zmiany w ich wzornictwie. Krawaty wełniane coraz częściej spotyka się jako modele z wzorami, przy czym jednak warto pamiętać iż najczęściej nie są to krzykliwe i bardzo odmienne kolorystycznie wzory, a raczej drobny rzucik, dodający mu uroku. Ich rola dzisiaj jest coraz ważniejsza, bowiem zdaniem wielu stylistów mody ten typ krawatów jest idealnym rozwiązaniem do codziennego , casualowego stylu.

O ile krawaty jedwabne znakomicie sprawdzają się na podniosłych uroczystościach, o tyle te wykonane z wełny nie są tam mile widziane. Jednak do pracy, na co dzień, niewątpliwe są często o wiele lepsze. Strój dzięki nim staje się znacznie mniej oficjalny. Krawaty wełniane bez problemu można zakładać do zestawień takich jak marynarka z dżinsami i gładką koszulą. Mają jeszcze jedną zaletę, gdyż bardzo mało się gniotą, co jest szczególnie ważne dla tych panów, którzy na przykład w związku z wykonywaną pracą muszą sporo podróżować. Nie muszą się martwić o stan krawatów, jeżeli zdecydują się na te wykonane właśnie z wełny.

Ich zaletą jest także to, iż bez problemu można zakładać krawat w kolorze znacząco odbiegającym od koloru marynarki, a wręcz jest to niemal pożądane. Szary krawat do czarnej marynarki czy też czarny do szarej - bez względu na wybór każde zestawienie na pewno będzie wyglądać idealnie. Obecnie jest bardzo wiele firm, zajmujących się właśnie produkowaniem wełnianych krawatów. Oferują one klientom przede wszystkim bardzo wysoką jakość jak również nowe kolory czy wzornictwo tego typu produktów. Dlatego też dobranie odpowiedniego wełnianego krawata z pewnością nie powinno nikomu sprawić najmniejszych problemów.