Aby zrobić dobry prezent eleganckiemu mężczyźnie, nie trzeba się wiele zastanawiać. Każdy pan, który chce uchodzić za eleganckiego, powinien posiadać takie rzeczy jak spinki do mankietów, krawaty, spinki do krawata czy poszetki. Wprawdzie jest bardzo prawdopodobne, że człowiek, którego chcemy obdarować już takie rzeczy ma, ale nic nie szkodzi. Nigdy za wiele ładnych spinek czy ciekawych krawatów. Dzięki takiemu prezentowi obdarowany będzie miał w przyszłości większy wybór, gdy będzie chciał się elegancko ubrać. A tego wszak od niego oczekujemy.
Jeżeli nie wiemy którą z tych rzeczy dobrać, warto zapytać sprzedawcy. Jego osąd może być bardzo istotnym elementem doboru. Dobrym pomysłem są również zestawy prezentowe, w skład których wchodzą dwa lub więcej przedmioty ze wspomnianej listy. Dobrze dobrany krawat i poszetka albo spinki do mankietów i do krawata, to idealny pomysł na elegancki prezent.
Warto pamiętać o tym, by prezent został należycie zapakowany, ponieważ tylko wówczas będzie to prawdziwie godny gentlemana podarunek.