Buty sneakers nieprzerwanie od pewnego czasu królują w modzie damskiej, w szczególnej tej dotyczącej mody ulicznej. Stanowią bowiem idealne połączenie sportowej wygody z szykiem i funkcjonalnością. Ich uniwersalność sprawia, że łączenie zarówno z ponadczasowymi jeansami, jak i eleganckimi sukienkami nie ma nic wspólnego z modowym faux pass.

Buty sneakers i ich zalety

Omawiany model obuwia jest bezapelacyjnie jednym z najpopularniejszych. O tym fakcie nie decyduje wyłącznie aspekt związany z wygodą, ale również walory estetyczne. Do codziennego przemierzania wielkomiejskich ulic nie ma bowiem lepszych butów niż właśnie casualowe sneakersy. I choć można spotkać się z wieloma opiniami, jakoby były zarezerwowane wyłącznie do czysto sportowych stylizacji, nie brakuje pań, które odważnie łączą je z innymi częściami garderoby. Masywna platforma, modne printy oraz komfortowa w użytkowaniu konstrukcja zapewnia najwyższy poziom wygody. Uzupełnieniem całości jest uniwersalność wykorzystania, albowiem zarówno świetnie wyglądają jako obuwie do pracy, szkoły, popołudniowy spacer czy randkę z ukochanym. Z powodzeniem można zaryzykować stwierdzenie, że są jak kameleon, które w zależności od zadanej okazji, potrafią dostosować się do stylizacji.

Jak wybrać buty snekersy?

Zanim rozpoczniemy poszukiwania idealnego modelu obuwia, powinniśmy zastanowić się na kolorem i fasonem. W sytuacji, gdy stawiamy na uniwersalność, najlepszym wyborem będzie barwa klasyczna, jednolita, bez zbędnych zdobień i dekoracji. Optymalne są zatem wszelkie odcienie czerni, bieli i szarości. Oprócz kolorystyki, równie istotnym zagadnieniem jest fason. Branża obuwnicza oferuje nam bowiem szereg różnorodnych propozycji, począwszy od modeli czysto sportowych, po casualowe czy utrzymane na masywnym koturnie. Kolejnym zagadnieniem jest materiał, gdyż to od niego w ogromnym zakresie zależy trwałość i wytrzymałość. Najlepiej, jeśli buty sneakersy będą wykonane ze skóry, dodatkowo zszytej z platformą. Nie poleca się modeli klejonych, gdyż nie gwarantują długiej żywotności. Niektóre fasony zostały dodatkowo wzbogacone w podeszwy antybakteryjne, chroniące przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów.

Najmodniejsze propozycje

Chcąc być na czasie z najnowszymi trendami modowymi, powinniśmy szukać snekaersów utrzymanych w soczystym, intensywnym kolorze oraz udekorowanych trójwymiarowymi printami. Nie ulega wątpliwości, że wyrazista barwa doskonale wkomponuje się w wiosenno-letni sezon.